Jak zrychlit výkon PC s Windows 7

Chcete rychlejší počítač s Windows 7 a přitom máte dostatek operační paměti RAM? Jestliže ano, stačí vypnout swapování systému na pevný disk (HDD) a získáte výkon navíc zdarma. Jestliže paměť nazbyt nemáte, zkuste ji dokoupit.

Pojmem swapování rozumíme odkládání dat na pevný disk. Ve své podstatě jde o skrytý soubor na pevném disku, který systém Windows používá k ukládání částí programu a datových souborů, které se nevejdou do paměti. To se děje pokud je paměti v PC málo. Stránkovací soubor a fyzická paměť, neboli paměť RAM, tvoří virtuální paměť. Systém Windows podle potřeby přesunuje data ze stránkovacího souboru do paměti a rovněž z paměti do stránkovacího souboru, pokud je vyžadován prostor pro nová data. Pro stránkovací soubor se rovněž používá termín odkládací soubor. Jestliže vlastníte Windows 7 alespoň 6 GB operační paměti či ještě více, a nespouštíte náročné aplikace na paměť (grafické programy, video střihové programy apod.), pak tuto funkci deaktivujte, získáte výkon Windows 7 navíc.

Stiskněte klávesovou zkratku Windows + Pause Break. Zobrazí se vlastnosti systému a vy klikněte na Ochana systému. V novém okně se přepněte na kartu Upřesnit a v části Výkon klikněte na tlačítko Nastavení. V dalším okně se přepněte na kartu Upřesnit a dole klikněte na tlačítko Změnit. Nahoře zrušte zatržení boxu Automaticky spravovat velikost stránkovacího souboru pro všechny jednotky. Klikněte na OK a poté ještě dvakrát. Změny se projeví po restartu systému Windows.

Jak zrychlit výkon PC s Windows 7

Zanechte svůj komentář